Ergobiuro.pl
Ranking foteli biurowych – poznaj 10 najlepszych w 2023 roku 0
Ranking foteli biurowych – poznaj 10 najlepszych w 2023 roku

 Ranking foteli biurowych – poznaj 10 najlepszych w 2023 roku

Nie zrozumie wyzwania ten, kto nigdy nie wybierał dla siebie dobrze dopasowanego fotela biurowego. Wiele osób skupia się na nieodpowiednich kryteriach podczas jego zakupu, ma być on zazwyczaj dobrze wyglądający i pasować do przestrzeni biura lub home office. Jednak w takim sposób nie znajdziemy modelu, który gwarantuje ergonomię siedzenia i zapewni maksymalny komfort w godzinach pracy. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę przed zakupem fotela, a my zdradzimy Ci, jakie modele są najchętniej wybierane przez naszych klientów – ranking foteli biurowych czeka poniżej!

 

Jaki fotel biurowy wybrać do komputera?

 

Dobry fotel do pracy przy komputerze powinien spełniać nie tylko estetyczne i wygodne wymagania, ale przede wszystkim zapewniać odpowiednie wsparcie dla całego ciała – tak, aby zapobiegać ryzyku występowania bólu kręgosłupa, karku, szyi, barków, kolan, łydek oraz problemów z koncentracją i nieprzyjemnych migrenowych bólów głowy. Niestety większość dostępnych na rynku foteli, zwłaszcza tych sprzedawanych w sieciówkach, nie jest ergonomiczna, co oznacza, że nie umożliwiają indywidualnego dostosowania do potrzeb użytkownika. Takie fotele niekorzystnie wpływają na zdrowie kręgosłupa, a ich regularne użytkowanie może prowadzić do licznych schorzeń oraz pogłębiać istniejące wady postawy.

 

Dlatego podczas wyboru fotela do pracy przy komputerze ważne jest skupienie się na ergonomicznych opcjach, które zadbają o nasze zdrowie i dobre samopoczucie. Warto szukać foteli, które posiadają regulację wysokości, umożliwiają dostosowanie kąta nachylenia oparcia oraz zapewniają wsparcie lędźwiowe. Wygodne i dobrze wyprofilowane siedzisko z odpowiednią głębokością i szerokością również jest istotne. W kwestii wyglądu materiał tapicerki powinien być trwały, łatwy do czyszczenia i odporny na plamy. Dodatkowo fotel powinien być wyposażony w regulowane podłokietniki, które zapewnią wsparcie dla przedramion i nadgarstków. Solidna podstawa z wytrzymałymi kołami ułatwi swobodne poruszanie się po pomieszczeniu bez ryzyka uszkodzenia podłogi. Warto też zwrócić uwagę na certyfikaty, jakie posiadają poszczególne fotele biurowe.

 

Wnioskując, dobry fotel do pracy przy komputerze powinien być ergonomiczny i dostosowujący się do indywidualnych potrzeb użytkownika, aby zapewnić prawidłowe podparcie ciała. Inwestycja w odpowiedni fotel będzie chronić nasze zdrowie, minimalizować ryzyko dolegliwości związanych z postawą oraz poprawi naszą efektywność i komfort pracy.

 

Czynniki wpływające na wybór fotela biurowego

 

Przy zakupie fotela do biura warto zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów, które wpłyną na wygodę i ergonomię jego użytkowania. Oto kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę:

 

  • regulacja wysokości – upewnij się, że fotel ma regulację wysokości, która pozwala Ci dostosować go do swojego biurka. Zwróć uwagę, aby Twoje stopy mogły swobodnie dotykać podłogi. Poprawna pozycja siedząca pozwala na zgięcie nóg w kolanach na 90 stopni. Z kolei, jeśli siedzisko będzie ustawione zbyt nisko lub za wysoko wtedy ciężar ciała rozłoży się nieprawidłowo i będzie wpływał na nasz kręgosłup.
  • wyprofilowane oparcie i zapewnienie jego regulacji – mechanizm regulacji powinien pozwolić na dostosowanie kąta nachylenia oparcia do swoich preferencji i zapewnienia odpowiedniego podparcia dla pleców. Pamiętaj, że poprawna pozycja pleców nie powinna być za bardzo pochylona do przodu i wychylona do tyłu, to może prowadzić do bolesnych napięć mięśni. Odpowiednie wsparcie naszych pleców odciąża kręgosłup i zapewnia komfort siedzenia.
  • podparcie dla lędźwi – sprawdź, czy fotel posiada wbudowane podparcie lędźwiowe lub możliwość dopasowania poduszki do krzywizny pleców. To pomoże w zapewnieniu prawidłowego ułożenia pleców i zminimalizowania napięć dolnej części kręgosłupa.
  • siedzisko dopasowane do wzrostu – to niezwykle ważne, aby fotel biurowy pasował do wzrostu użytkownika. Niskie osoby nie powinny mieć zbyt głębokiego siedziska, ponieważ może ono powodować ucisk na tętnice udowe, a w efekcie doprowadzić do nieprawidłowego krążenia krwi (ryzyko stworzenia się zakrzepów). Dowiedz się, jak wybrać fotel dla niskiej osoby.
  • wygoda siedzenia – upewnij się, że siedzisko jest odpowiednio wyprofilowane i wykonane z wygodnego materiału. Sprawdź również, czy fotel ma odpowiednią głębokość siedziska i szerokość, aby zapewnić swobodne i wygodne miejsce do siedzenia.
  • materiał i jakość wykonania – sprawdź, czy materiał użyty do tapicerki fotela jest trwały, łatwy do czyszczenia i odporny na plamy. Wybierz fotel biurowy wykonany z wysokiej jakości materiałów i solidnych wykończeń, które zapewnią długoletnią trwałość podczas codziennego użytkowania.
  • regulowane podłokietniki – podłokietniki powinny być wygodne, regulowane i zapewniać wsparcie dla przedramion i nadgarstków. Dobrze jest, gdy są regulowane pod kątem, wysokością i głębokością, aby można było je dostosować do swoich potrzeb. Odpowiednie podparcie ramion pozwala na odciążenie nadgarstków w trakcie długich godzin pracy.
  • koła i podstawa – jeśli zastanawiasz się nad ochroną podłogi, sprawdź, czy fotel posiada wytrzymałą podstawę z solidnymi kołami, które umożliwiają łatwe poruszanie się po powierzchni. Koła powinny być również odpowiednio wyprofilowane i ciche, aby nie rysować podłogi i nie hałasować. Modele foteli biurowych posiadają zazwyczaj możliwość dopasowania rodzaju kół (do powierzchni miękkich lub twardych). Zasada jest jedna, kółka miękkie są przeznaczone do powierzchni twardych takich jak drewno lub panele, a kółka twarde nadają się do powierzchni miękkich np. wykładzin lub dywanów.
  • certyfikaty ergonomii – jeśli zależy Ci na fotelu zapewniającym dobre wsparcie i ergonomię, poszukaj produktów posiadających certyfikaty ergonomiczne. Taka informacja będzie uwzględniona w poszczególnych opisach produktów znajdujących się na naszej stronie.
  • design – przecież odpowiedni fotel biurowy nie może skupiać się wyłącznie na komforcie i ergonomii. Odpowiedni wygląd, choć wymieniony jako ostatni na naszej liście jest również ważnym aspektem decydującym o wyborze modelu. Większość producentów mebli biurowych gwarantuje liczne rodzaje materiałów i szeroką gamę kolorystyczną, wszystko dla jak najlepszego dopasowania fotela do aranżacji wnętrz. Warto pamiętać, że tapicerki są dostępne w różnych grupach cenowych.

 

 

RANKING najlepszych foteli biurowych – według opinii naszych klientów

 

1.MIEJSCE ACCIS PRO 150

1-miejsce-ranking-foteli-biurowych-Accis-Pro-150

Ergonomiczny fotel biurowy Profim Accis Pro 150 SFL jest modelem obrotowym, który zapewnia komfort i wspiera poprawną postawę kręgosłupa. Jego największą zaletą jest możliwość dopasowania się do ruchów użytkownika i pozwolenie na „aktywne” siedzenie podczas pracy. Wśród naszych klientów ten fotel nie otrzymał żadnej negatywnej opinii, nawet w kontekście wyboru wariantów kolorystycznych. Do tego zapewnia wysoką jakość w przystępnej cenie.

 

2.MIEJSCE XENON NET 101

2-miejsce-ranking-foteli-biurowych-xenon-net

Elementem wyróżniającym tę kolekcję jest grafitowy łącznik, który spina ze sobą oparcie, siedzisko i mechanizm podparcia lędźwiowego, a przy okazji zapewnia stylowy design. Profim Xenon NET 101 jest fotelem obrotowym posiadającym wysokie siatkowe oparcie, dla zapewnienia lepszego przepływu powietrza podczas wielogodzinnej pracy przed komputerem.

 

3.MIEJSCE ACTION 105

3-miejsce-ranking-foteli-biurowych-action-105

Zaletą fotela Profim ACTION 105 SFL jest zapewnienie wygody i optymalnej pozycji ciała. Dodatkowo wyróżnia go możliwość płynnej regulacji kąta nachylenia siedziska i oparcia, regulowane podparcie odcinka lędźwiowego oraz podłokietników. Model jest idealny do pracy przed komputerem, jednak wśród pasjonatów designu może posiadać jeden mankament – siatka oparcia występuje tylko w czarnym kolorze. Z naszej strony dodamy, że nadrabia to szeroki wybór kolorów siedziska.

 

4.MIEJSCE XENON 10

4-miejsce-ranking-foteli-biurowych-xenon-10

To fotel stworzony z dbałością o design i nienaganną estetyką, a do tego posiada wszelkie aspekty pozwalające na określenie go jako produktu ergonomicznego. Choć jest podstawową wersją w naszej ofercie, cieszy się uznaniem wśród klientów, dzięki wyposażeniu we wszystkie mechanizmy i regulacje potrzebne do komfortowego siedzenia. Wysokie oparcie pozwala na wygodne ułożenie pleców i uniknięcie napięcia mięśniowego. Dodatkowym atutem fotela Profim XENON 10 jest możliwość dołączenia do niego specjalnego wieszaka na marynarkę.

 

5.MIEJSCE ELEVEN

5-miejsce-ranking-foteli-biurowych-eleven

Seria składa się z dwóch modeli foteli ergonomicznych Bejot ELEVEN EL 103 (z zagłówkiem) oraz ELEVEN EL 102 (z wysokim oparciem). Oba gwarantują jedenaście funkcji, które można dostosowywać do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika. Fotele posiadają prostą obsługę mechanizmów regulacyjnych, które sprawiają, że stają się niezwykle przyjazne w użyciu. Ich ergonomiczne kształty i oparcie wykonane z membrany gwarantują zapewnienie komfortu przez wiele godzin pracy.

 

6.MIEJSCE DUAL

6-miejsce-ranking-foteli-biurowych-dual-bejot

Kolejne miejsce zajmuje inna seria producenta mebli biurowych BEJOT. Do kolekcji należy fotel DUAL DU 102 (bez zagłówka) oraz DUAL DU 103 (posiadający zagłówek). Największą zaletą tych foteli jest wzorowo wymodelowane oparcie o charakterystycznym tyle, w którym panel tworzywa wtapia się w miękki materiał tapicerki. Ze względu na ich szerokie oparcia i siedziska wykonane z grubej pianki zapewniają maksymalny komfort siedzenia. Dodatkową korzyścią jest możliwość bezpłatnego wyhaftowania loga firmy na fotelach!

 

7.MIEJSCE CAPISCO 8106

7-miejsce-ranking-foteli-biurowych-hag-capisco

O tym fotelu możemy mówić bez końca, to innowacja i design w najlepszym wydaniu. Fotel HAG Capisco 8106 to idealny model dla osób ceniących styl w miejscu pracy. Jego głównymi zaletami są większa swoboda ruchów, zapewnienie różnorodności pozycji, siedzenie w naturalny sposób, wymuszenie wyprostowanej pozycji podczas siedzenia, a także ułatwienie aktywnego siedzenia w pozycji półstojącej. Fotel posiada regulację zagłówka, wysokości i głębokości siedziska, wysokości oparcia, siły oporu odchylenia do tyłu oraz blokady odchylenia. To prawdziwa inwestycja w zdrowie, do tego z 10-letnią gwarancją. Jedynym minusem jest jego cena, jednak przy takiej jakości jest ona oczywista.

 

8.MIEJSCE LIGHTUP

8-miejsce-ranking-foteli-biurowych-light-up

W przypadku tej serii produktów od Profim faworytami naszych klientów zostały modele LIGHTUP 230 z pełnym tapicerowanym oparciem oraz LIGHTUP 250 posiadający oparcie siatkowe. Oba modele mogą być wyposażone w mechanizmy SFL, które posiadają funkcję regulacji głębokości siedziska, co oznacza, że można dostosować odległość oparcia od siedziska. Ponadto fotele mają przyznany certyfikat Blue Angel, jedno z najstarszych ekologicznych odznaczeń, świadczące o tym, że produkt jest przyjazny dla środowiska.

 

9.MIEJSCE VERIS NET 111

9-miejsce-ranking-foteli-biurowych-veris-net

To fotel posiadający nowoczesny mechanizm synchroniczny, regulację głębokości podparcia lędźwiowego, wyprofilowane oparcie z dodatkowym odchyleniem, a także opcję pochylenia przedniej części siedziska, która niweluje ucisk tylnej części ud. Model VERIS NET 111 zapewnia komfort podczas długotrwałej pracy przed komputerem i zapobiega dolegliwościom napięć mięśniowych pleców. Przekonaj się sam.

 

10.MIEJSCE MOTTO

10-miejsce-ranking-foteli-biurowych-motto

W przypadku tej serii produktów od firmy Profim faworytem naszych klientów został model Motto 11 z multiregulowanym zagłówkiem. Model tego fotela obrotowego charakteryzuje się prostym designem oraz nieszablonową linią oparcia. Wykorzystanie unikalnej technologii zapewniło możliwość regulowania oparcia na wysokość. Oparcie może również zostać odchylone w dowolnym kierunku. Dodatkową opcją fotela jest regulowane na głębokość podparcie odcinka lędźwiowego kręgosłupa w pełni zintegrowane z oparciem. Model nadaje się zarówno do pracy biurowej, jak i home office.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium