Ergobiuro.pl
Fotele ergonomiczne ranking – sprawdź 10 najlepszych w 2023 roku! 0
Fotele ergonomiczne ranking

Fotele ergonomiczne ranking – sprawdź 10 najlepszych w 2023 roku!

Stoisz przed wyborem zakupu odpowiedniego modelu fotela ergonomicznego do pracy przed komputerem? Chciałbyś wiedzieć, na co zwrócić uwagę i jaka funkcja może stać się wybawieniem dla zdrowia Twojego kręgosłupa? No to świetnie się składa, bo specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy ranking najczęściej kupowanych foteli ergonomicznych dostępnych w naszej ofercie. Dzięki rozmowom z naszymi klientami i ich obiektywnym ocenom komfortu siedzenia udało nam się sporządzić listę modeli, które okazały się najczęściej przez nich polecane.

Poniższy ranking foteli ergonomicznych przybliży Ci kilka ważnych aspektów, między innymi: 

  • Jaki fotel ergonomiczny wybrać do pracy przed komputerem?
  • Na jakie czynniki i funkcje zwrócić uwagę przy zakupie odpowiedniego fotela dla siebie?
  • Jakie fotele ergonomiczne są polecane przez naszych klientów?
  • Na jakich producentów mebli biurowych zwrócić uwagę podczas poszukiwań foteli ergonomicznych?
  • Jakie zalety niesie ze sobą zakup fotela ergonomicznego dopasowanego do swojej sylwetki ciała i wzrostu? 

 

Możesz również zgłębić temat bardziej szczegółowo i dowiedzieć się, czym charakteryzują się fotele ergonomiczne dostępne na naszej stronie, jakie modele foteli wybrać do biura, czym różni się krzesło od fotela ergonomicznego oraz jaki wpływ na zdrowie naszego kręgosłupa i nas samych ma wspomniana wyżej ergonomia. Jednak przejdźmy już do rankingu.

 

1. MIEJSCE – ACCIS PRO 151

1-miejsce-ranking-foteli-ergonomicznych-fotel-accis-pro-151

Mówi się, że ten model fotela ergonomicznego jest przeznaczony wyłącznie dla osób, które kierują się w życiu troską o własne zdrowie. Projekt powstał w odpowiedzi na apel kierowany do pracowników biurowych ze strony lekarzy i fizjoterapeutów. Wielogodzinne siedzenie w jednej pozycji może mieć negatywny wpływ na kondycję kręgosłupa. Fotel ergonomiczny ACCIS PRO 151 SFL idealnie sprawdzi się zarówno w biurze, jak i w home office. Zapewnia funkcję aktywnego siedzenia, czyli nie pozwala na usztywnienie ciała w jednej pozycji – a wszystko dzięki innowacyjnemu systemowi Smart HPS. Delikatne wychylenia oparcia i siedziska dopasowujące się do ruchów ciała, nie dopuszczają do zastygnięcia mięśni i w efekcie chronią przed ewentualnymi napięciami. Tak naprawdę siedzimy, a jednak się ruszamy. Profim to firma, która podąża z duchem czasu i dopasowuje swoje produkty pod względem rozwoju fizjoterapii. A wszystko to połączone z jakością wykonania oraz nowoczesnym designem.

To obrotowa wersja fotela z siatkowym oparciem, które zapewnia swobodny przepływ powietrza podczas długotrwałego siedzenia w pracy. Element zagłówka posiada regulację wysokości oraz kąta nachylenia i można go zamówić w wersji tapicerowanej (odpowiednio do koloru siedziska) lub w wersji siatkowej (dopasowanej do oparcia). Idealny fotel w przystępnej cenie, czego chcieć więcej. Do tego producent zapewnia nam 5 letnią gwarancję.

 

2.   MIEJSCE – XENON NET 111

2-miejsce-ranking-foteli-ergonomicznych-fotel-xenon-net-110-profim

I znowu nawiązujemy do słynnego już Profim, ich produkty biurowe nie mają sobie równych i są jednymi z najczęściej wybieranych foteli ergonomicznych w Polsce. Model Xenon NET 111 został zaprojektowany przez niemieckie biuro projektowe ITO Design, które specjalizuje się w projektowaniu foteli dla „wymagających” użytkowników. Specjalnie wzięliśmy to słowo w cudzysłów, ponieważ na ten model fotela decydują się zazwyczaj osoby, które cenią sobie jego ergonomiczne zastosowanie, jednak kładą również duży nacisk na jego design i estetykę wykonania. W tym przypadku nawet podstawowa wersja zawiera wszelkie potrzebne mechanizmy i regulacje, które gwarantują kupującemu w pełni ergonomiczny produkt.

Najczęściej wymienianą zaletą tego modelu jest funkcja SmartADLS, która stanowi innowacyjne rozwiązanie regulacji głębokości podparcia lędźwiowego. Ten mechanizm jest kluczowy dla osób posiadających problemy z dolnym odcinkiem kręgosłupa. Nasi klienci potwierdzają, że fotel ten umożliwia doskonałe podparcie dla lędźwi, niwelując przy tym ból tej części ciała.

 

3. MIEJSCE - ACTION 115 SFL

3-miejsce-ranking-foteli-ergonomicznych-fotel-action-115-SFL

Producentem jednego z najchętniej wybieranych foteli ergonomicznych jest firma Profim należąca do grupy Flokk. Ich produkty są innowacyjnymi rozwiązaniami w dziedzinie ergonomicznego siedzenia. Fotel ACTION 115 SFL sprawdzi się zarówno w przestrzeni biurowej, jak i w przystosowanym pomieszczeniu do home office. Z pewnością zapewni on komfort długotrwałego siedzenia przed komputerem. Klienci docenili go za wygodę oraz zapewnienie optymalnej pozycji ciała, a wszystko dzięki jego ergonomicznemu charakterowi oraz płynnej regulacji kąta nachylenia siedziska i oparcia. Dodatkowymi atutami są regulowane podparcie odcinka lędźwiowego kręgosłupa oraz regulowane podłokietniki. 

Elementem, który wyróżnia fotel, jest szeroki i multi-regulowany zagłówek, który zapewnia solidne podparcie dla głowy i karku. Warto zauważyć, że producent oferuje możliwość wyboru wersji z oparciem siatkowym lub tapicerowanym, a także opcję zakupu fotela z zagłówkiem lub bez niego. Innowacyjny mechanizm SFL gwarantuje regulację wysokości siedziska, synchronicznego odchylenia oparcia lub siedziska z możliwością dostosowania sprężystości odchylenia oparcia do ciężaru osoby siedzącej. Dodatkowymi funkcjami są wysuw siedziska oraz pochylenie siedziska i oparcia. Fotel przystosowany jest do obciążenia 150 kg i posiada 5 letnią gwarancję. Chyba nie musimy pisać o nim nic więcej? To idealny model fotela do pracy biurowej, który przyczyni się do poprawy kondycji kręgosłupa i zniweluje ewentualne bóle pleców.

 

4.   MIEJSCE - VERIS NET 111 

4-miejsce-ranking-foteli-ergonomicznych-veris-net-4-miejsce

Atutami tego w pełni ergonomicznego fotela biurowego są nowoczesny mechanizm synchroniczny, wyprofilowane oparcie z dodatkowym odchyleniem, regulacja głębokości podparcia lędźwiowego oraz możliwość pochylenia przedniej części siedziska, które zapobiega uciskowi tylnej części ud. Jeśli odczuwasz dyskomfort związany z długotrwałą pracą przy biurku i dokuczają Ci dolegliwości bólu pleców, ten fotel pozwoli je zminimalizować. Wielu naszych klientów twierdzi, że po kilku tygodniach siedzenia na nim odczuwają znaczną poprawę efektywności wykonywanej przez siebie pracy. W końcu zdrowy kręgosłup jest gwarancją lepszej jakości życia, prawda?

Model VERIS NET 111 posiada regulowane podparcie lędźwiowe, oparcie z zagłówkiem oraz mechanizm Synchro, który umożliwia wysuw siedziska oraz dodatkowe pochylenie oparcia i siedziska fotela. Konfiguracja tego fotela obrotowego może zostać dopasowana do indywidualnych preferencji użytkownika. Szeroka gama materiałów tapicerskich idealnie skomponuje się ze stonowanymi odcieniami siatki na oparciu i zagłówku. Możliwy jest również wybór odpowiedniego mechanizmu regulującego podłokietniki. Na ten produkt firmy Profim również zapewniamy 5 lat gwarancji.

 

5.   MIEJSCE - MILLA ML 103 

5-miejsce-ranking-foteli-ergonomicznych-milla

Kolejnym faworytem jest fotel obrotowy MILLA od producenta krzeseł i foteli biurowych BEJOT. Ten model charakteryzuje się dynamiczną, lecz prostą linią, która z łatwością dopasowuje się do najbardziej wymagających wnętrz, nadając im przy tym charakteru. Fotel ergonomiczny MILLA ML103 posiada minimalistyczne oparcie, które wykonane jest z elastycznej membrany i jest wsparte dodatkową regulacją oparcia lędźwiowego, dzięki czemu zapewnia wsparcie dla dolnego odcinka kręgosłupa. Zdaniem klientów wybór tego fotela gwarantuje niebywały komfort użytkowania, a do tego bez konieczności zrezygnowania z posiadania dobrego designu.

Wersja modelu ML103 ma oparcie z zagłówkiem (tapicerowanym czarną siatką), który jest regulowany w górę, dół i pod kątem. Jeśli nie dokucza Ci ból lędźwi, możesz wybrać konfigurację fotela bez regulacji ich podparcia. Wszystko dla sprostania oczekiwaniom naszych klientów.

 

6. MIEJSCE - CORR CJ 103 

6-miejsce-ranking-foteli-ergonomicznych-corr

Mamy coś idealnego dla osób oczekujących od fotela ergonomicznego prostych, minimalistycznych kształtów, trwałości wykonania i ergonomii siedzenia, a wszystko to w przystępnej cenie. Wysoka jakość włoskich podzespołów jest tego gwarancją. Model CORR CJ 103 posiada tapicerowane oparcie z zagłówkiem. Jego ergonomiczne kształty pozwalają dostosować się do naturalnych krzywizn kręgosłupa, a to kluczowe dla zachowania poprawnej postawy ciała. Choć zdaniem niektórych nie należy do najbardziej designerskich foteli na rynku, nie można mu odebrać miana modelu o wysmakowanym lekkim designie. Wystarczy odpowiednio dopasować możliwości konfiguracji, aby zauważyć, że po wyborze aluminiowego lub chromowanego krzyżaka zmienia się postrzeganie potencjału tego fotela. W tym celu zachęcamy do odwiedzenia podstrony produktowej. Firma BEJOT działa na polskim rynku od lat, a produkty z ich serii cieszą się popularnością wśród osób pracujących w biurach.

 

7. MIEJSCE - SAVA

7-miejsce-ranking-foteli-ergonomicznych-sava

W przypadku tego modela przechodzimy płynnie do ergonomii w wykonaniu firmy MDD. Fotel obrotowy SAVA z podłokietnikami dostępny jest z wersji z zagłówkiem lub bez niego. Możemy o nim napisać, że z całą pewnością gwarantuje naszym klientom ergonomię, zdrowie kręgosłupa i komfort siedzenia. W opinii wielu osób doskonale sprawdza się do pracy przed komputerem, a to wszystko dzięki posiadanym przez niego mechanizmom, które można dopasować do indywidualnych potrzeb użytkownika. Użytkownik decydujący się na zakup tego fotela ergonomicznego może swobodnie regulować sobie siedzisko, podłokietniki, a także podparcie odcinka lędźwiowego kręgosłupa. W modelu SAVA dostępne są 2 rodzaje mechanizmów, pierwszym z nich jest AUTO SYNCHRO, który posiada automatyczną regulację siły nacisku oparcia na plecy oraz blokadę w 11 różnych pozycjach. Druga wersja to SYNCHRO PRO, która gwarantuje pochylenie oparcia do 25 stopni, siedziska do 10 stopni oraz zapewnia możliwość blokowania regulacji w 11 pozycjach. 

Dodatkowy komfort siedzenia zapewnia opcja wyboru siatki typu RUNNER na oparciu i zagłówku, możliwe jest również zastosowanie jej na siedzisku. Od siebie dodamy, że szeroka gama kolorystyczna ułatwia proces aranżacji i lepsze dopasowanie fotela do zaprojektowanych już przestrzeni biurowych. To co przystępujesz do konfiguracji?

 

8. MIEJSCE - LIGHTUP

8-miejsce-ranking-foteli-ergonomicznych-fotel-light-up

W przypadku tej serii faworytami naszych klientów są modele LIGHTUP 230 z pełnym tapicerowanym oparciem oraz LIGHTUP 250 posiadający oparcie siatkowe. Modele z oznaczeniem SFL są wyposażone w funkcję regulacji głębokości siedziska, co oznacza, że można dostosować odległość oparcia od siedziska. Dzięki temu fotel sprawdzi się zarówno dla osób wyższych, jak i niższych. Ponadto siedzisko można regulować w zakresie 10,5 cm, co umożliwia indywidualne dopasowanie do preferencji użytkownika. Dodatkowo pianka użyta do wypełnienia siedziska zapewnia niezawodność na wiele lat oraz odpowiednią sprężystość podczas siedzenia. Dzięki temu możesz cieszyć się wygodą i komfortem przez długi czas, nie martwiąc się o ewentualne odkształcenia lub utratę jej sprężystości. W rezultacie modele z oznaczeniem SFL zapewniają nie tylko regulację głębokości siedziska, ale także trwałość i komfort, które są kluczowe dla wieloletniego użytkowania fotela. Niezależnie od Twojego wzrostu czy preferencji, ten fotel doskonale dopasuje się do Twoich potrzeb i zapewni Ci wygodne miejsce do pracy.

Jego użytkownicy wypowiadają się pozytywnie na temat firmy Profim za szeroki wybór różnorodnych kolorów tapicerki oraz umożliwienia połączenia go z opcją siatkową, która chroni przed poceniem w przypadku wielogodzinnego siedzenia. Warto zaznaczyć, że fotele Profim Lightup składają się z małej ilości elementów, które nadają się do recyclingu aż w 95%.

 

9. MIEJSCE - GIROFLEX 434

9-miejsce-ranking-foteli-ergonomicznych-giroflex-434

I choć ten model fotela ergonomicznego zajmuje 9 miejsce w naszym rankingu, to nie możemy nazwać go jednym z tych najgorszych. GIROFLEX 434 ma wszystkie najważniejsze elementy, które składają się na idealny fotel do pracy siedzącej – prosty i funkcjonalny design, możliwość wyboru wielu wersji kolorystycznych tapicerki i wyposażeniowych oraz zapewnia maksymalny komfort siedzenia. Chyba nie potrzeba niczego więcej. Model wybierany jest zarówno do miejsc pracy, sal konferencyjnych, a także do domów. Za co doceniają go nasi klienci? Przede wszystkim za szerokie siatkowe oparcie oraz prostą i komfortową obsługę w trakcie siedzenia, a wszystko dzięki dwuobszarowemu profilowi siedzenia, które zapewnia maksymalną swobodę dla nóg i znacznie odciąża uda. Ponadto Giroflex wspomaga aktywne siedzenie, które jest wybawieniem dla postawy kręgosłupa oraz niweluje ból poszczególnych części pleców.

Firma Giroflex posiada wieloletnie doświadczenie w produkcji mebli biurowych i wie, jakie znaczenie ma ergonomiczność miejsca pracy. W tworzeniu serii foteli ergonomicznych kierują się zasadą odciążenia ścięgien, dysku kręgosłupa, mięśni i pleców, co daje gwarancję komfortu i wygody w każdej pozycji siedzenia.

 

10.  MIEJSCE – ELEVEN 103 

10-miejsce-ranking-foteli-ergonomicznych-eleven

To fotel w pełni ergonomiczny, który charakteryzuje się jedenastoma funkcjami, dostosowywanymi do indywidualnych potrzeb jego użytkowników. Warto podkreślić, że mechanizmy są niezwykle proste w obsłudze. Fotel obrotowy Bejot ELEVEN 103 White posiada ergonomiczne kształty i oparcie wykonane z przewiewnej membrany, które gwarantują wygodę wielogodzinnego siedzenia. Dodatkowym elementem jest regulowany zagłówek – w górę i w dół. To idealny model przeznaczony do pracy biurowej.

Podsumowanie rankingu foteli ergonomicznych

Teraz już wiesz, na jakie czynniki zwracają uwagę użytkownicy podczas wyboru odpowiedniego fotela ergonomicznego do pracy. Pamiętaj, że każda osoba może mieć swoje indywidualne preferencje i wymagania względem ich dopasowania. Ranking ma za zadanie zaprezentowanie kilku flagowych modeli wybieranych przez naszych klientów, którzy podzielili się z nami swoimi odczuciami i obiektywną opinią.

Jednak to nie znaczy, że te same będą pasowały do Ciebie i Twojej sylwetki ciała. W celu przekonania się, jaki fotel ergonomiczny sprosta Twoim oczekiwaniom, zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy na podstawie krótkiej rozmowy będą w stanie zwrócić uwagę na istotne aspekty gwarantujące wybór idealnie dopasowanego do Ciebie fotela ergonomicznego.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium