Ergobiuro.pl
Fotel dla osób wysokich - jak wybrać, by zadbać o swój kręgosłup 0
Fotel dla osób wysokich - jak wybrać, by zadbać o swój kręgosłup

Fotel dla osób wysokich - jak wybrać, by zadbać o swój kręgosłup 

W ostatnich dziesięcioleciach notujemy stale rosnącą średnią wzrostu, szczególnie w krajach europejskich. Najwyższą nację stanowią obecnie Holendrzy ze średnią wysokości 184 cm. Polacy, zajmujący 34 miejsce, mierzą średnio 177 cm, ale 100 lat temu zajmowaliśmy 71 miejsce, a w 1980 roku średnia wzrostu Polaka wynosiła 165 cm. A więc wciąż rośniemy!

Czy wzrost ma znaczenie w podejmowaniu decyzji? Oczywiście, zwłaszcza w przypadku zakupu fotela do pracy. Bo sposób siedzenia oraz to na czym siedzimy mają bezpośredni wpływ na nasz kręgosłup.

    Nasi klienci coraz częściej pytają nas o fotel do pracy odpowiedni dla wysokich osób. Dzieje się tak, ponieważ to właśnie osoby wysokie najbardziej odczuwają niekorzystne skutki długotrwałej pracy w pozycji siedzącej. Przy wzroście powyżej 180 cm niezbędne staje się zastanowienie nad kluczowymi elementami wyposażenia fotela i wydaje się, że Polacy są już tego świadomi.

 Na czym należy skupić się wybierając fotel dla osoby wysokiej?

   Fotele biurowe dostępne na rynku, zwłaszcza te niemarketowe, to ogromny postęp w myśleniu o zdrowym i komfortowym siedzeniu. Czas pracy w warunkach home office dowiódł, jak ważnym elementem jest fotel lub krzesło biurowe oraz że polscy producenci są do tego świetnie przygotowani.

    W ofercie mamy ogromny wybór krzeseł, stąd warto przyjrzeć się temu, czym się kierować, by wybrany fotel stanowił wkład w utrzymanie naszego zdrowia. Spójrzmy na poszczególne elementy wyposażenia mające znaczenie przy wyborze krzesła dla osób wysokich:

Oparcie fotela

    Dla osób wysokich odpowiednie dopasowanie oparcia krzesła to podstawa. Powinno być obszerne, dobrze wyprofilowane i stabilizujące kręgosłup. Nie może być za krótkie, ponieważ wówczas nie zapewniamy podparcia kręgosłupa na całej długości, powinno także dobrze podpierać  kręgosłup w odcinku lędźwiowym. Ważne więc, by oparcie posiadało funkcję regulacji w pionie, która umożliwia dopasowanie wysokości oparcia do wysokości osoby siedzącej. Nie bez znaczenia jest również zagłówek stanowiący podparcie dla odcinka szyjnego.

Głębokość siedziska

    Zakładając, że na siedzisku krzesła powinna znaleźć się minimum 1/3 uda osoby siedzącej, w przypadku osób wysokich, zwykłe siedzisko będzie po prostu za krótkie. Tym bardziej, że należy jeszcze pamiętać o konieczności takiego ułożenia  nóg, by kąt zgięcia kolan wynosił 90 stopni. Siedzisko powinno więc być wyprofilowane, z regulacją wysokości i głębokości, umożliwiającą pozostawienie odpowiedniej przestrzeni na nogi, tak aby zminimalizować ucisk na uda i poprawić krążenie krwi. Dlatego w przypadku osób wysokich niezbędne jest zastosowanie siedziska z opcją wysuwu. Możliwość regulacji głębokości wysuwu pozwala na takie dopasowanie głębokości siedziska, by spełnić powyższe wymogi i zapewnić komfortowe i zdrowe siedzenie dla wysokich osób. Opcja pochylenia siedziska daje dodatkowy komfort ponieważ zapobiega uciskaniu przedniej części ud.

Podparcie lędźwi

Regulacja podparcia lędźwi na wysokość i głębokość, pozwalająca na dostosowanie do krzywizny kręgosłupa i odciążenia go podczas pracy w pozycji siedzącej. Ten element stanowi jeden z najważniejszych punktów każdego ergonomicznego fotela. W przypadku osób wysokich jest warunkiem niezbędnym dla zapewnienia zdrowego siedzenia.

Zagłówek

    Każde krzesło do pracy powinno mieć zagłówek, nie jest to już dzisiaj żaden luksus, to po prostu standard wyposażenia krzesła. Zagłówek początkowo traktowany był jako element wykorzystywany w chwili relaksu i odprężenia, tymczasem wraz ze wzrostem świadomości znaczenia ergonomii i zdrowego siedzenia, ten element stał się must have fotela. Szczególnie ważny jest w przypadku osób wysokich. Warto, by zagłówek był regulowany zarówno jeśli chodzi o wysokość, jak i możliwość podążania za ułożeniem głowy czyli regulacją kąta, umożliwiającą podparcie głowy w takiej pozycji, by ekran komputera znajdował się na wysokości oczu, a kark był odciążony.

Podłokietniki

    Podłokietniki w fotelu zdają się być elementem oczywistym, ale ponieważ mamy ich kilka rodzajów, warto zwrócić uwagę na to, który będzie najlepszy. W przypadku osób wysokich oczywiście regulacja wysokości podłokietnika ma kluczowe znaczenie, ale może nie wystarczyć. Szukając rozwiązań dla wygody osób wysokich, warto wykorzystać również funkcję obrotu podłokietnika w poziomie, a także regulację przesuwu na boki.

    Temat doboru krzesła dla wysokich osób jest nam bardzo dobrze znany, w naszym salonie niezwykle często dopasowujemy modele dla wysokich osób. Dostajemy również wiele maili skierowanych do naszego sklepu www.Ergobiuro.pl z pytaniem o fotele dla wysokich osób. Na podstawie naszych doświadczeń jesteśmy w stanie bardzo precyzyjnie określić, które z foteli idealnie spełniają wymogi krzesła do pracy dla osób o wzroście powyżej 180 cm.

    Spośród modeli, które proponujemy osobom wysokim prezentujemy te fotele biurowe, które zawsze są strzałem w 10-tkę:

 

 

FOTEL OBROTOWY VERIS NET 111

 

    Fotel obrotowy Veris Net 111 to w pełni ergonomiczny fotel biurowy, posiada szereg mechanizmów umożliwiających pełne dostosowanie siedziska do potrzeb również wysokiego użytkownika. Atutami tego modelu jest nowoczesny mechanizm synchroniczny z funkcjami dodatkowymi oraz ergonomicznie wyprofilowane oparcie z dodatkowym odchyleniem i regulacją głębokości podparcia lędźwiowego. Elementem wyróżniającym fotel obrotowy Veris jest możliwość dodatkowego pochylenia przedniej części siedziska, co zapobiega uciskaniu tylnej części ud. Dzięki zastosowanym regulacjom, w prosty i skuteczny sposób możemy zminimalizować dolegliwości spowodowane długotrwałą pracą przy biurku, poprawiając efektywność wykonywanej pracy. Fotel Veris idealnie sprawdza się jako fotel dla osób wysokich.

FOTEL OBROTOWY ELEVEN 103

 

    Fotel obrotowy Eleven 103 to jedenaście funkcji, dostosowanych do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika. Nieskomplikowana obsługa mechanizmów, sprawia, że fotel Eleven jest fotelem przyjaznym w użyciu, przy jednoczesnym wysokim zaawansowaniu rozwiązań ergonomicznych Polecany dla osób wysokich ze względu na regulacje niezbędne do zdrowego i komfortowego siedzenia.

FOTEL OBROTOWY XENON NET

 

    Fotel obrotowy Xenon Net 111 jest modelem świetnie przystosowanym do siedzenia dla osób wysokich. Fotel wyposażony jest we wszelkie potrzebne mechanizmy i regulacje czyniące produkt w pełni ergonomicznym, przy zachowaniu dobrego poziomu ceny. To najnowocześniejsze krzesło obrotowe, które posiada unikatowe, niespotykane dotychczas funkcje, jak chociażby innowacyjne podparcie odcinka lędźwiowego kręgosłupa (SmartADLS) czy podłokietniki umożliwiające regulację nakładki w dowolnym kierunku w płaszczyźnie poziomej. Fotel Xenon Net to ulubione krzesło naszych klientów, również niezawodne jako rozwiązanie dla osób wysokich.

 

Zapraszamy do naszego nowego salonu w Warszawie przy ul. Konstruktorskiej 13 / róg ul. Suwak, nasi doradcy pomogą Państwu wybrać fotel odpowiedni do wzrostu oraz sposobu pracy.

Fotele dostępne również na stronie www.Ergobiuro.pl

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium